Kryzys energetyczny a czas grzewczy!
Jesień i zima to pory roku, które nie napawają optymizmem i nie mają w sobie nic z ciepłego powiewu. W tym roku będą szczególnie trudne i nieprzychylnie nastawione do naszych domów, a wszystko to ze względu na wysokie koszty ogrzewania i energii elektrycznej. Nie można zaprzeczać, że kryzys energetyczny trwa, a wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek. Ceny paliw oraz energii rosną i to stan, który nie zatrzyma się na tej zimie. Po zakończeniu sezonu grzewczego pozostanie z nami kryzys środowiskowy. Dlatego Forum Energii wyszło z inicjatywą i przygotowało propozycję działań, które można wdrożyć i ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie.
Oczywistym jest fakt, że w dłuższej perspektywie elektryfikacja i właściwe ocieplenie budynków wraz z ciągłym rozwojem OZE będą skuteczne w walce podczas energetycznej potyczki wojennej. Nietrudno się domyślić, że na inwestycje przed tą zimą już trochę za późno, ale nie można całkowicie odpuścić i czekać na mroźny rozwój wypadków.
Problemy z energią, paliwami, ale i naszymi nawykami znacząco utrudnią ten sezon grzewczy, ale nawet niewielkie zmiany np. w przyzwyczajeniach mogą sprawić, że rachunki odrobinę popikują w dół. Zdecydowanie oszczędzania trzeba szukać w zużywaniu energii, nawet jeśli w krajowym rozrachunku to będzie tylko kilka procent.
W wielu domach problemem są niewłaściwe systemy wentylacyjne, słaba izolacja ścian, okien, dachów, podłóg – to wszystko powoduje duże straty ciepła. A stała temperatura jest wskazana do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego tak często wspominamy o zmianach i termomodernizacji, bo tylko to pozwoli na lepsze i bardziej komfortowe życie w dłuższej perspektywie.
To na czym należy się skupić to zmiana i postawienie na rozwiązania, które w sytuacji kryzysu „ratują”, czyli pozwalają na regulację temperatur w pomieszczeniach, usprawniają instalację grzewczą, wpływają na oszczędności w zużywaniu ciepłej wody i energii elektrycznej oraz dają skuteczną termoizolację domu. We wspomnianym raporcie podane są również liczby, które wskazują, że dzięki modernizacjom można ograniczyć zużycie energii nawet o 60%, a to z kolei powoduje zmniejszenie zapotrzebowania na energię końcową o 10%!
Ten sezon grzewczy dla nikogo nie będzie łatwy, ale może to moment, by zastanowić się nad swoimi wyborami?
Masz pytania dotyczące oferty Solektro?