Natychmiast Przestań Płacić
Rachunki za Prąd

Jeżeli zostawisz nam swój telefon i/lub adres mailowy, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i wytłumaczy Ci jak możesz zatrudnić słońce i nie płacić za prąd!

Nie czekaj tylko zostaw dane kontaktowe w formularzu na dole strony!

Oddzwonimy lub odpiszemy w 24h!

Solektro - Fotowoltaika - Klimatyzacja - Pompa Ciepła

Oszczędzasz na rachunkach i pozytywnie wpływasz na środowisko.

Szybki czas zwrotu, a montażu i instalacji nawet nie zdążysz zauważyć.

Monitorowanie działania instalacji 24h na dobę w specjalnym systemie.

Bezawaryjny system obsługi, dziecinnie prosty w codziennym sterowaniu.

PROMOCJA

1x Panel Fotowoltaiczny

3 Lata Ubezpieczenia

ZOSTAW DO SIEBIE KONTAKT

Jeżeli zostawisz nam do siebie kontakt przez formularz kontaktowy na samym dole strony, dostaniesz od nas jeden panel fotowoltaiczny oraz ubezpieczenie na 3 lata – zupełnie za darmo!

3

Lat Doświadczenia w OZE

3,200

Wykonanych Instalacji

22

Zainstalowanej Mocy (MWp)

Poznaj Szczegóły Naszej Oferty

Sprawdź ile możesz zyskać dzięki fotowoltaice, pompie ciepła i klimatyzacji od Solektro.

Najczęściej Zadawane Pytania

Firma Solektro zajmuje się fotowoltaiką od prawie roku, ale należy zaznaczyć, że w jej szeregach znajdują się fachowcy z kilku i kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Jedna z nielicznych firm, które rozwijają się w tak zawrotnym tempie. Ma na swoim koncie już setki zadowolonych Klientów. Swoje usługi świadczy na terenie całej Polski. Wartości, jakimi kieruje się marka to transparentność, jakość i terminowość. Dzięki temu sukcesywnie zdobywa uznanie zarówno klientów, jak i Partnerów.

Jeśli chcesz, aby instalacja fotowoltaiczna spełniała Twoje oczekiwania i najwyższe standardy to rozmowa z doradcą Solektro będzie świetną wstępną decyzją prowadzącą do korzystnych zmian w życiu i portfelu. Solektro to bez grama przesady gwarancja oszczędności czasu, energii i finansów. Firma ofertę fotowoltaiki uzupełnia również o instalację pomp ciepła oraz klimatyzacji.

Aktualne trendy są mocną ukierunkowane na świadome życie w duchu ekologicznym – jest to całkowicie na plus, jednak EKO również należy wybierać mądrze. Panele fotowoltaiczne, które stały się w ostatnich latach tak modne, są również świetną opcją oszczędzania, a tym samym inwestowania w przyszłość. Więc jeżeli zaliczasz się do grupy tych osób, które chcą zatrudnić słońce do pracy – to odpowiedź na Twoje pytanie brzmi TAK!

Każdy z nas na początku skupia się na tym, by przy wyborze paneli dobrze wybrać MOC, jednak to nie jedyny parametr, na który powinno zwrócić się uwagę przy podejmowaniu takiej decyzji. Żeby instalacja służyła przez wiele lat i była maksymalnie wydajna, należy wziąć pod uwagę:

 • sprawność modułu,
 • współczynnik temperaturowy,
 • roczny spadek mocy.

Dla uszczegółowienia:

 1. Moc MPP to oznaczenie mocy maksymalnej. Jest uzyskiwana przez moduły fotowoltaiczne w optymalnych warunkach nasłonecznienia. Właściwości paneli fotowoltaicznych sprawdza się w standardowych warunkach, na które składa się temperatura 25°C oraz nasłonecznienie 1000 W/m2.
 2. Moc paneli NMOT/NCOT oznacza, że moduły były testowane w warunkach pracy zbliżonych do rzeczywistych, czyli przy natężeniu promieniowania słonecznego 800 W/m2, prędkości wiatru 1m/s i temperatury otoczenia 20°C.
 3. Sprawność modułu określa ile procent energii słonecznej zostanie przekształcone w energię elektryczną w warunkach testowych STC. Co ważne, sprawność powinna być określana na całym panelu, włącznie z ramką.
 4. Temperatura ogniw przy pracy znamionowej, w tym parametrze określana jest temperatura jaką osiąga panel w normalnych warunkach pracy. Dobrej jakości moduł powinien osiągać 45°C, a nawet mniej.
 5. Roczny spadek mocy, zazwyczaj w pierwszym roku panele tracą 2-3% swojej sprawności. W kolejnych latach ten spadek jest już zdecydowanie mniejszy i wynosi ok. 0,6% na rok. Producenci deklarują sprawność paneli na poziomie 80% po 25 latach, ale na rynku są też modele, które zachowują 82% nawet po 30 latach.
 6. Zawartość ołowiu, tego parametru nie znajdziemy w karcie katalogowej. Jak więc sprawdzić czy w module znajduje się szkodliwy składnik? To proste, powinniśmy wybrać instalację przyjazną środowisku, czyli panele wykonane w technologii MWT.
 7. Moduł: rozmiar, liczba ogniw i waga – co ważne, im mniejszy i lżejszy moduł o danej mocy tym lepiej, bo nie zajmuje dużo miejsca, nie obciąża zbytnio konstrukcji i pozwala łatwej rozplanować całą instalację.

Komplet informacji zdecydowanie ułatwi podjęcie decyzji i rozwieje wiele wątpliwości!

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiedzą na to pytanie.

W świecie fotowoltaiki słowo innowacja jest na czołowym miejscu, gdyż cały czas powstają kolejne rozwiązania, które mają ułatwiać życie. Jednym z takich innowacyjnych pomysłów są panele fotowoltaiczne montowane na instalacji, jednak ich montaż różni się od tradycyjnego, a i technologia oraz wydajność są inne.

Dla kogo więc jest instalacja fotowoltaiczna na elewacji?

Należy zacząć od tego, że panele fotowoltaiczne do montażu na elewacji występują w dwóch postaciach: samodzielnej konstrukcji i trwałej części konstrukcji budynku w ramach Building Integrated Photovoltaics, jest to idea, która opiera się na wprowadzeniu do budownictwa elementów fotowoltaicznych, które mają zastąpić tradycyjne materiały budowlane. Ta instalacja polega na połączeniu komponentów instalacji PV z powłoką budynku tak, aby pod względem estetyki i funkcjonalności stanowiły spójną całość. Taka “instalacja” unowocześnia architekturę budynku, poza tym jest odporna na zabrudzenia, podmuchy wiatru i zasypanie śniegiem.

Tego typu rozwiązanie stosowane jest zwykle na bardzo wysokich budynkach, najczęściej są one nowe, jednak nie wyklucza się montowania paneli na fasadach już istniejących. Montaż na elewacji obciążony jest dużym kosztem, więc na tego typu inwestycje decydują się raczej duże korporacje. Taka instalacja może jednak zostać zastosowana w domu jednorodzinnym, ale musi spełniać pewne wymagania, tj. duża, pozbawiona okien ściana skierowana na południe, wytrzymała, by mogła utrzymać mocowania konstrukcji nośnych. W przypadku niskich budynków również można zastosować to rozwiązanie, należy jednak umieścić panele w jak najwyższym punkcie. Ważnym jest również to, aby budynek nie był umiejscowiony w miejscach zacienionych.

Jak z wydajnością takiej instalacji?

Tego typu rozwiązanie jest mniej wydajne od standardowej instalacji fotowoltaicznej. Fotowoltaika umiejscowiona na elewacji budynku jest w stanie wyprodukować jedynie 70% swoich maksymalnych osiągów. Natomiast to rozwiązanie ma też spory atut w postaci efektywnego wykorzystywania promieniowania słonecznego również w okresie zimowym. Tutaj moc ma drugorzędne znaczenie, znacznie ważniejsze jest właściwe dopasowanie urządzeń elektrycznych i konstrukcji fasady – to pozwala instalacji być całkowicie wydajną.

Pompa ciepła to kolejne udogodnienie, w które warto zainwestować, by nasz dom był bardziej funkcjonalny, ekonomiczny i ekologiczny. Nie jest to, co prawda inwestycja tania, ale nic, co ma zdecydowanie ułatwić naszą codzienność takie nie jest.

Jeśli dobór mocy pompy ciepła będzie właściwy to możemy być pewni, że komfort cieplny budynku będzie na poziomie maksymalnym, a stosowanie innych źródeł ciepła nie będzie konieczne. Właściwie dobrana do potrzeb pompa ciepła to również długa żywotność całego systemu, niskie koszty eksploatacji i szybszy zwrot zainwestowanych pieniędzy.

Właściwe dobranie pompy ciepła zdecydowanie nie należy do łatwych, dlatego warto ten temat zostawić specjalistom, ale też samemu mieć świadomość co jest istotne. Dobierając moc pompy ciepła należy wziąć pod uwagę:

 • średnie temperatury w ciągu roku,
 • powierzchnię budynku, która będzie ogrzewana,
 • rodzaj i jakość izolacji cieplnej budynku,
 • roczne zużycie wody,
 • rodzaj odbiornika ciepła.

Właściwie dobrana moc pompy ciepła nie powinna być większa od tego jak to zostało wyliczone przez przedstawiciela firmy, na której usługi się zdecydowaliśmy. Wybierajmy więc mądrze!

Oczywiście. To specjalna promocja dla tych klientów, którzy zostawią kontakt do siebie za pośrednictwem formularza kontaktowego. Jeżeli uda się nam z Tobą skontaktować i przedstawić ofertę, a Ty się na nią zdecydujesz – możesz liczyć na darmowe przedmioty z specjalnej promocji.

Tak! Zostawiając kontakt do siebie poprzez formularz kontaktowy, nie zapłacisz ani złotówki za to, że skontaktujemy się z Tobą.